Co jsme dělali letos, v roce 2019A k tomu jako obvykle odkaz do fotogalerie.Druhá letošní akce, Šibřinky se opravdu vydařila. Zde je část článku z Českotřebovského deníku.

Šibřinky pro dospělé byly letos zcela vyprodány. Večerní program byl zahájen vzpomínkou na XVI. všesokolský slet zkrácenou ukázkou cvičení žen. Pak následoval rej masek, kterých jsme napočítali na 38. Účast tolika maskovaných tanečníků, jež byla zajištěna díky spolupráci s místní organizací Senioři ČR, slibovala dobrou zábavu. Ta skutečně byla a přispěla k ní rovněž hudba Primátor pod vedením Františka Dostálka. Ani ve večerním programu nechyběly malé sportovní soutěže a večer vyvrcholil losováním tomboly. Šibřinky 2019 se vydařily! Díky patří všem, kteří pomáhali, a hlavně obětavým sestrám ze sokolské všestrannosti a jejich náčelnici Lence Strouhalové.
Mirka Červinková.

Celý článek s fotografiemi je k vidění zde.


Naše fotografie jsou v albu zde.
fotografie jsou k vidění zde.

Ano, jeli jsme se vykoupat do termálu Velké Losiny. Co k tomu říct?
Koupání je krásné, ale souvisí s tím pár negativů.
Hned vstup, šedesát našich účastníků zájezdu a ve frontě k pokladně dalších asi padesát těch "ostatních". Jedna pokladna otevřená a spousta nevlídných komentářů.
Šatny - společné a na asi 30 skřínek jedna kabinka k převléknutí. Takže, jsme dospělí, převlékali jsme se jaksi veřejně.
Restaurace s opravdu málo stoly v přízemí, snack bar v prvním patře zavřený, kdo zaváhal měl hlad. A v restauraci byla zima v porovnání s místností s bazény.
Ale abych nebyl jen kritikem, líbilo se mi tam.
Jarní pečení perníčků.

Tady můžete vidět pár fotek.Další letošní akce, zájezd do Trenčianských Teplic je za námi.
Zde můžete vidět fotky od pana Jiřího Hevery a pana Gregora.16.dubna proběhl Turnaj v kuželkách v kuželně Národního domu.


Ve dnech od 25.- 28. dubna se zúčastnilo tentokráte vlakem 20 osob rekreace do Velkého Mederu. Ubytovaní byli všichni pohromadě v nových apartmánech. Večerní program měli společný buď karetní hrou, anebo zpěvem.
Nakonec senioři zjistili, že vlakem je to daleko pohodlnější, rychlejší a především levnější. Cesta tam i zpět seniora nad 65 let vyšla 116 Kč, příplatek 2 Eura a ubytování 9 Eur za noc.

Pro velký zájem se bude tento zájezd na podzim opakovat .

A jako vždy, zde je zkratka do fotogalerie.
Zájezd do Saska a Českého Švýcarska.

Fotoalbum je zde.


Navšívili jsme hrad Líchnice, Žleby a mnoho jiných míst.

Dne 20. června 2019 jsme za krásného počasí v dosti velkém počtu vyrazili na výlet. Nejdříve jsme se rozhlíželi do okolí z hradu Lichnice, kde nám průvodkyně podala odborný výklad o zdejším okolí. Odtud jsme se přejeli autobusem do Třemošnice, kde jsme navštívili místní Berlovu vápenku. Raritou byla podívaná do komína.
Z Mladotic jsme se po zelené vydali Chittussiho údolím ke kostelu sv. Kříže. Ti co chtěli pokračovat údolím Doubravky jsme v Ronově vysadili a po červené kolem obory bílých jelenů došli k zámku.
Ostatní v místní restauraci ve Žlebech měli objednané menu. Po dobrém obědě jsme zakončili dnešní výlet prohlídkou místního zámku. Domů jsme přijeli dobře unaveni a plni dojmů.

Fotografie jsou zde.Dne 11. července jsme podnikli po dlouhé době opět výlet do Polska. Nejdříve jsme navštívili hornické muzeum v Nowe Rude a pak plynule po 30 minutách dojeli do Osowky. Zde jsme obdivovali jak v jednom roce vězni dokázali takové dílo. Bohužel nikdo do dneška neví k čemu to mělo sloužit, protože se žádné plány nedochovaly. Po těchto prohlídkách jsme potřebovali nějaké pohlazení po duši a tím jsme se podívali do Jarkowa - japonské zahrady. Cestou zpátky po polské stráně jsme ještě shlédli kostel v Neratově. Plni dojmů jsme již byli kolem sedmé hodiny doma. <

Fotky jsou tady.


Fotky ve fotoalbu


Fotky z Harrachova.

Fotky ze dne seniorů.

Dne 21. listopadu se zúčastnily v Pardubicích dvě družstva s počtem 20 závodníků krajských sportovních her. Celkem vybojovaly 12 medailí -zlaté, stříbrné i bronzové. Další sportovní hry jsou plánované v polovině června. Fotografie jsou zde.

Pečení perníčků 22. 11. na Habrman. škole pro DDm a vánoční výstavu. Fotografie jsou zde.